Teknoloji
Trend

Akıllı Telefonların Kullanıcılara Maliyeti Ne Kadar ?

2018 model orta segment bir arabanın ön cam maliyeti ortalama 600 TL ile 3000 TL arasında değişirken, Onda biri boyutunda olan 2018 model bir akıllı telefonun ekran maliyeti ise 500 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Bu durum ülkemiz ortalamalarına göre, kullanıcıların günde 70 kez akıllı telefonlarını kullanmalarına bağlı olarak büyük bir risk altında olduklarını bu maliyetlerle karşılaşmalarının kaçınılmaz olduğunu göstermektedir.
Ayrıca son teknoloji telefonların üretiminde kullanılan Amoled ekran teknolojisi ve bu ekranların kasayla tümleşik olması yukarıda bahsi geçen ekran maliyetlerinin yanı sıra, anakart, arka kapak gibi diğer donanımlarında hasar maliyetlerini de beraberinde getirmektedir. Buna birde akıllı telefonlarımızı operatör yada banka kredisi ile 12-24-36 ay taksitle aldığımızı ve daha taksiti bitmeden telefonların yarı bedelli bu risklerin maliyetleriyle karşılaştığımızı düşünmek bile bir hayli can sıkıcı.
Peki bu maliyetleri hiçbir ücret ödemeden ürüne ait yasal garanti kapsamına onartabilir miyiz ? Maalesef hayır. Çünkü garanti sadece üretim hatalarını kapsar. Düşme, çarpma, sıvı teması ve yüksek voltaj gibi hasarlar kullanıcı hatası olması sebebiyle garanti kapsamına asla girmemektedir. Bu tarz hasarlar ile karşılaştığınızda cebinizden ekstra bir ücret çıkmasını istemiyor ya da en azından bu maliyetleri minimize etmek gibi bir alternatifiniz olmasını istiyorsanız, telefonunuzu satın alırken opsiyonlu olarak sizlere sunulan Cep Telefonu Sigortası gibi hizmet paketlerini mutlaka satın almalısınız. Bu tarz hizmet paketleri garanti kapsamına girmeyen düşme, çarpma, sıvı teması ve yüksek voltaj gibi hasarlar için hizmet vermelerinin yanı sıra hırsızlık, gasp ve kapkaç gibi riskleri de teminat altına almaktadır. Bu işi de Türkiye de en iyi yapan şirket de Cepkask dır. İlgilenenler için www.cepkask.com.tr
Cebinizin de içinizin de rahat olması adına akıllı telefonlarınızı alırken mutlaka sigorta yaptırınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı