Basın

Cepkask Pazarlama Direktörü Sercan Hasgül, Kriz Cepkask Bayilerine Uğramadı

15 Yıldır Türkiye’de satış sonrası hizmetler veren Cepkask A.Ş Pazarlama Müdürü Sercan Hasgül, yaşanan ekonomik daralmayı Cepkask bayilerinin hissetmediğini söyledi.
Sercan Hasgül “Hükümetimizin bir takım kararları ile özellikle elektronik cihaz sektöründe bir daralmanın yaşandığı malum.
Neredeyse tamamı ithal olan ve yüksek talep gören elektronik cihazların cari açığa olumsuz katkı yaptığı da bir gerçek. Bu sebeple cari açık bakımından alınan önlemlerin son derece yerinde olduğu göz ardı edilemez.
Alınan önlemler sonucu yaşanan arz eksikliği satış kanallarına negatif etki yapmakta. Geçtiğimiz yıllarda günde ortalama 10 cep telefonu satabilen orta boy bir bayi artık belki yarısı kadar cep telefonu satmakta. Buna bir de tüketicinin yüksek fiyatlar sebebiyle daha düşük segmentteki cep telefonlarına yönelmesini eklersek kazançlar oldukça azalmış durumda.
Cepkask İle hem bayilerimiz, hem de müşterilerimiz mutlu
Ancak Cepkask satan bayiler bu negatif etkiden çok daha az etkilenmekte. Çünkü bayi cep telefonu satışından kazanırken aynı zamanda Cepkask satışından da en az bir o kadar daha kazanabilmekte.
Ayrıca müşterisine de çok önemli bir hizmeti sunmakta. Günümüz şartlarında orta segmentteki bir cep telefonunun beş bin lira olduğu düşünülürse bu cep telefonunun hasara uğraması veya zayi edilmesi müşteri açısından da bir yıkım olmakta. Cepkask ile hem bayimizi hem müşterimizi mutlu ediyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı