Yazılı Basın

Cepkask’ın Dışında Sektörde Yasal Uygulama Yok

60 yıllık Sigortacılık geleneği içerisinde 32 yıl geçirmiş biri olarak söylüyorum,
Türkiye’de Cepkask ve Teknokask benzeri bir takım ürün ve hizmetlerin büyük bir bölümü Sigortacılık mevzuatına uygun değil.

En basitinden Sigorta poliçesi veya teminatı KDV’li satılan perakende al-sat bir ürün değildir. Sigorta tazminatı hediye çeki ile ödenemez.
Bir süredir bu uygulamalar piyasada kendilerine hareket alanı buluyor ise Türkiye’ye içeriden ve dışarıdan kurulmak istenen ekonomik ve siyasi kumpaslar ile devletin bütün kademelerinin amansız mücadele içinde olmasından dolayı, dikkatler daha hayati noktalara kaymakta.
Ancak bu mücadele zaferle sonuçlandığında ki bu konuda devletimize ve hükümetimize olan inancımız tam, işte o zaman rutine geri döndüğümüzde sıra birçok farklı sektör için gözden kaçmış ya da ötelenmiş bu ve buna benzer birçok konuya gelecektir.
Sigortacılık da bu konulardan biridir. Yakın bir gelecekte Sigortacılık sektörünün Yönetim ve Denetim kurumlarının da dikkatini çektiğimiz bu konularda gerekli adımları atacaklarına, yeni düzenlemeler ile bir disiplin oluşturacaklarına ve bugüne kadar mevzuata aykırı uygulamaları yürütenlere karşı da çok ciddi yaptırımlar getirecekleri hususunda hiçbir kuşkum yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı