Genel

Gelecek Işık Hızında Geliyor

Yeni teknolojilerin imkanlarını eğitim sisteminin tüm paydaşlarına en iyi şekilde anlatmamız lazım. Eğitim alanında öğrencilere ne vereceğimize azami dikkat etmemiz gerekiyor. Yeni neslin teknolojiyi sadece oyun konsollarından tanımasına izin vermemeliyiz. Teknolojinin gelecekte bireye ve topluma nasıl entegre edileceği hayatı nasıl bir aşamaya getireceğini çok iyi anlatmalıyız.

Şu gerçeği unutmamalıyız bu günün gençleri yarın ülkemiz için karar verenler olacaklar. Onun için gençlerimizi her alanda olduğu gibi teknoloji kullanımı konusunda da son derece iyi yetiştirmeliyiz.

Bunun için öncelikle öğretmenlerin yeni teknolojilere yatkınlığının sağlanması çok önemli. Bu gün için öğrenciler oyun konsollarında, öğretmenler ve ebeveynler de sosyal medyada. Maalesef her üç gurup da teknolojiyi tanıdıklarını iddia ediyorlar ancak aslında tanıdıkları teknolojinin taş devri.

Yakın geleceğimizde ki teknolojiyi kısaca özetlersek, nesnelerin iletişiminden, sanal gerçeklikten bahsetmek lazım. Biraz daha uzağa bakarsak yapay zekadan bahsedeceğiz ki aslında yapay zeka dahi artık çok uzakta değil.

En önemli konu ise teknolojik gelişim konusunda ki eksikliğimizi nasıl tamamlayarak ileri adınlar atacağımızın planlanması. Buna da taban dan başlamak lazım yani okul öncesinden ama bu başlangıç için de önce bu konuda nitelikli öğretmenlerimizin yetiştirilmesi lazım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı