Teknoloji

iPhone dan Katlanabilir Ekran

Samsung’dan sonra Apple da katlanabilir ekranlı cep telefonu için çalışmaya başladı. Katlanabilir ekranlı iPhone hakkındaki ilk bilgiler.
Son zamanlarda ileri teknoloji ürünlerinde başı çeken en önemli konu katlanabilir ekranlı cep telefonlkarı oldu. Bilindiği gibi bu konudaki ilk dedikodular 2016 yılının başlarında ortaya atılmıştı. Daha sonra Samsung’un geliştirdiği katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonun gözle görülür hale gelmesi 2018’i buldu. Samsung’un bu kategorideki ilk modelini 2019 ortalarında piyasaya süreceği bekleniyor.
Ancak katlanabilir ekranlı cep telefonları üzerinde kafa yoran tek şirket Samsung değil. Geçtiğimiz günlerde internette gezinen bir patent görselinde Apple’ın da katlanabilir ekranlı iPhone ’un üzerinde çalıştığı anlaşıldı.
Katlanabilir ekranlı iPhone, Samsung’un Galaxy F’in aksine, dışa doğru da katlanabilecek. Samsung yetkilileri, uzayabilen bir ekran yapamadıkları için dışa doğru katlanan bir tasarıma yönelemediklerini söylemişlerdi. İşte bu durumda Samsung’un yapamadığını Apple yapmış olacak.
Ancak Apple’ın da dışa doğru katlanabilir bir tasarımı kullanıp kullanmayacağı soru işareti.
Apple şimdilik ekranın nasıl katlanacağına karar verememiş olsa da bunu katlanabilir ekranlı iPhone modeli hakkındaki ilk detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmakta. Çok yakın bir gelecekte olmasa dahi Apple’ın katlanabilir ekrana sahip bir cep telefonunu piyasaya süreceği de bir gerçek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı