Teknoloji

iPhone’den Atılan 2019 Tweeti İçin, İki Çalışana Huawei’den Ceza

Çin’li teknoloji şirketi Huawei’nin Twitter’dan takipçileri ile paylaştığı 2019 yeni yıl mesajının iPhone ile atılması sosyal medya infiale sebep oldu. Olayın sonrasında firma, iki personeline ceza vereceğini açıkladı.

Al Jazeera’da çıkan haberde 31 Aralık’ta saat 11.31’de Twitter’dan Huawei’den hepinize mutlu 2019’lar. 2019 da hedefimiz, sevdiğiniz kişilere ulaşmanız için size daha fazla neden sunmak” şeklinde bir kısa mesaj paylaşıldı.
Ancak tweetin alt kısmında çıkan ve paylaşımın iPhone’dan yapıldığını belirten ‘via Twitter for iPhone’ (iPhone için Twitter üzerinden) ifadesi sosyal medya da infiale sebep oldu.

Tweet mesajı bir süre sonra silinse de Marques Brownlee isimli teknoloji takipçisince alınan ekran görüntüsü internet üzerinden yayılmaya başladı.

Mesajı Paylaşanlar Cezalandırılıyor
Yönetim Kurulu Başkanı Chen Lifang, yaptığı yazılı açıklamada “Bu olay markamızın imajına zarar verdi” dedi. Chen Lifang, olayın sosyal medya yönetim şirketi Sapient’de çalışan bir personelin masaüstü bilgisayarında VPN sorunu sebebiyle tweeti iPhone’dan göndermesi ile meydana geldiğini söyledi..
Chen Lifang, bu üzücü durumdan sorumlu tutulan iki personelin şirket içi konumlarının düşürüldüğünü ve aylık maaşlarında 5.000 yuan indirim yapıldığını belirtti. Ayrıca, personellerden birisinin bir sene süre ile görevinden işten uzaklaştırılabileceği hususunun da gündemde olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı