Basın

Merve Söğüt, Cepkask Haksız Rekabet Şartlarına Rağmen 15 Yıldır Sektör Lideri

Cepkask A.Ş Genel Koordinatörü Sayın Merve Söğüt’e Cepkask’ı ve 2019 hedeflerini sorduk.

BP) Merve hanım öncelikle bu yoğun temponuza rağmen bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Cepkask A.Ş olarak 2019 yılından ne bekliyorsunuz.

MS) 2019 da öncelikle ailem ve sevdiklerim için sağlık ve mutluluk, ülkem için de huzur ve barış diliyorum. Cepkask özelin de ise 2019 da hedeflerimizi gerçekleştirerek hem yatırımcılarımızın hem de müşterilerimizin beklentilerini karşılamayı diliyorum.

BP) Cepkask Türkiye de görmek istediğiniz yerde mi?

MS) Aslında bütün yöneticiler aksini söyler ama ben öyle yapmayacağım. Cepkask A.Ş zaten 15 yıldır tüketici elektroniği satış sonrası hizmetlerde sektör lideri. Bu açıdan bakarsak görmek istediğim yerdeyiz diyebilirim. Ancak malum iş hayatında zirvede olanlar için en zor olanı zirvede kalmaya devam etmektir. Biz de bu sebeple zirvedeki yalnızlığımızı korumak için deyim yerindeyse gece gündüz çalışıyoruz.

BP) Röportajımızın başlığındaki Haksız Rekabete biraz değinir misiniz.

MS) Bildiğiniz gibi rekabetin olmadığı piyasalarda mal ve hizmetleri üretenlerin satış kaygısı olmaz. Bu durumda da üreticilerin daha iyi mal ve hizmet sunma gayesi de olmaz. Nasıl olsa ne verirsek satılıyor mantığıyla boşuna AR-GE yapmaya, para harcamaya, kafa patlatmaya gerek görülmez.

Biz Cepkask olarak ne bir GSM şirketinin ne de bir Tekno Marketin iş ortağı değiliz.Geçtiğimiz yıllarda Türkiye de ilk ve tek olmamız sebebiyle bir takım iş birlikleri yaptık ancak günümüzde böyle bir iş ortaklığımız yok.

Zaman içinde işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız Cepkask benzeri olan kendi hizmet paketlerini çıkardılar. Bizim bu kararlarına saygımız sonsuz, her ticari şirket daha fazla kazanacağını düşündüğü bir takım girişimlerde bulunabilir.

Ancak kendi Hizmet Paketlerini çıkaran GSM Şirketleri ve Tekno Marketler mağazalarında Cepkask Hizmet Paketlerine yer vermemeye ve sadece kendi Hizmet Paketlerinin kapalı devre satılması konusunda aldıkları kararlar ticari etiğe pek uymadı. Pekâlâ kendi Hizmet Paketlerinin yanında Cepkask Hizmet Paketlerini de satabilirler hangisini alacağına müşteri karar verebilirdi.

BP) Cepkask ve Teknokask Hizmet Paketleri ile diğer satılan Hizmet paketleri arasında ne gibi farklar var.

MS) İşin açıkçası Cepkask A.Ş’nin geçmişi biz doğmadan önceye dayanıyor. Cepkask’ın arkasında 60 yıllık bir sigortacılık geçmişi ve son derece ciddi bir sektör tecrübesi var. Bu sebeple Cepkask Hizmet Paketleri ile piyasadaki Hizmet Paketleri kıyaslanamaz bile. Size çok basit iki örnek vermek istiyorum. Birincisi Cepkask Hizmet paketlerinde bir standart olan Gasp, Kapkaç, Hırsızlık gibi risklere Türkiye de sadece Cepkask A.Ş güvence vermekte. İkincisi bu gün internetteki şikâyet sitelerine baktığınız da sektörün en az şikayet alan şirketiyiz. Bu iki fark bile rekabet ortamı yaratıldığı anda Cepkask’ı ön plana çıkarmaya yeter. Ayrıca bu gün için Türkiye’de en geniş hizmeti, en ucuz fiyata veren şirketiz.

BP) Madem GSM Şirketlerinin bayilerinde ve Tekno Marketlerde satışınız yok. Cepkask nerelerde satılmakta.

MS) Cepkask 15 yıldır konusunda ve sektöründe bilinen ve tercih edilen bir marka.Bu sebeple Türkiye çapında 6 bin faal bayimiz var. Bu bayilerin arasında kendi tüzel kişiliğine sahip Gsm Şirketlerinin de bayileri var, bağımsız teknolojik ürün satan mağazalar da var. Kurumsal Şirketler Hizmet Paketlerimizi yoğun olarak talep etmekte.

Her şeyden önemlisi biz www.cepkask.com.tr e-ticaret sitemiz ile tüm Türkiye’ye, tüm elektronik cihaz sahiplerine ulaşma imkânımız var. Bu sebeple bizim satış kaygımızdan ziyade en iyi hizmeti sunamama kaygımız var. Bu sebeple mükemmeli aramak ve bulmak için çalışıyoruz.

BP) Günümüz ekonomik şartlarında Cepkask olarak ne gibi önlemler aldınız.

MS) Biz işbaşında olan Hükümetin tüm ekonomik kararlarını destekliyor ve olumlu buluyoruz. İçeride ve dışarıda ülkece büyük bir mücadele veriyoruz.

Zaman zaman bütün ülkelerde iç ve dış sebeplerle birtakım ekonomik sıkıntılar olabiliyor. Türkiye özelinde ise ben bildim bileli her 10 yılda bir takım ekonomik sıkıntılar alışageldiğimiz bir durum. Bu sebeple biz ekonomik sıkıntılara, piyasadaki daralmalara karşı şerbetliyiz.

Biz de 2019 da özellikle sektörümüzde bir miktar daralma olacağını bekliyoruz ama bizi korkutmuyor. Bırakın küçülmeyi gerek altyapı yatırımlarımız ile gerekse personel adetlerimiz bakımından büyümeyi planlıyoruz. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın da bizden bekledikleri zaten bu.

BP) Sayın Merve Söğüt bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

MS) Rica ederim. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı