Teknoloji

Yeni Yıl’da Bizi Neler Bekliyor?

5G teknolojisi veri düzenini kökten değiştirecek. Makine eğitimi hem iş hem özel hayatımızda heyecanlı tecrübeler sunacak. Z kuşağı iş hayatında rol almaya başlayacak.

2040’a kadarki zaman diliminde zeki yaşam, zeki iş ve çevik ticari uygulamalarını kapsayan Makine – İnsan beraberliği çağına geçileceğini öngören uzmanlar 2019’’a ilişkin beklentilerini açıkladı. 2019’un veri ağırlıklı dijital bir hayatın yılı olacağını belirten uzmanlar “Yapay zeka ve makine işbirliği teknolojilerini geliştirmek için yapılması gereken hâlâ çok şey var. Şirketler bunları destekleyen dijital yapıyı tesis ettikçe esas şeklini almaya devam ediyor” diyor. 5G teknolojisinin hayatı süratlendirmesinden, Z kuşağının iş başına geçmesine kadar bir çok farklı alanlardaki tahmin ve öngörüleri şu şekilde sıralıyor:
Makine kullanım öğrenimi, iş ve özel yaşamın vazgeçilmez bir parçası olacak.
Gerçekleştirilen etkileşimlerden tercihlerinizi keşfedip buna göre interaktif olarak bilgi sunan sanal yardımcılar, akıllı konut teknolojileri, internete bağlanan “makineler” ve motorlu kara, hava ve deniz taşıtları gibi son tüketiciye yönelik teknolojiler hayatımızın bir parçası olacak. Bu makine aklının, sanal gerçeklik ile bir araya gelerek bize yaşamımızda sürükleyici deneyimler yaratacağına tanık olacağız.

Makinelerin günümüz şartlarına teknolojik özellikleri artıkça, özellikle elektronik cihazların satış fiyatları da artmaktadır. Bu sebeple bu cihazların hasarlanması veya zayi olması da kullanıcılar için son derece maliyetli yeni harcamalar getirecektir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak elektronik cihazlarını ve özellikle cep telefonlarınızı sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin. Bu konudaki en uzman kuruluş olan Cepkask’ın www.cepkask.com.tr e-ticaret sitesinden cep telefonlarınızı Cepkask ile sigortalatın. Biz den uyarması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı